Supla dla inwestycji deweloperskich. O tym jak smart home zwiększa wartość nieruchomości w budownictwie wielorodzinnym.
Sterowanie smart nie jest domeną wyłącznie budownictwa jednorodzinnego! We współpracy z deweloperem Akord prezentujemy kilka naszych realizacji, które spotkać można w budynkach nowoczesnego kompleksu Panorama.
Bezprzewodowe sterowanie bramami garażowymi
W budynkach kompleksu Panorama przewidziano obszerne i wygodne parkingi podziemne. Domyślną formą korzystania z segmentowych bram garażowych są piloty zdalnego sterowania. W przypadku projektu Panorama postanowiono te funkcjonalność rozszerzyć o obsługę bezprzewodową z wykorzystaniem smart home Supla.
Wdrożenie sterowników bram Zamel SBW-02 sprawiło, że bramy wjazdowe można od teraz otwierać za pomocą aplikacji mobilnej Supla. Zgodnie z preferencjami administratora wspólnoty za na ekranie telefonu można wywołać akcję otwierania bramy, która następnie automatycznie zamknie się po upływie ustalonego wcześniej czasu.
Instalacja sterowników Zamel SBW-02 pozwoliła także na skorzystanie z funkcjonalności Call Supla. Jest to rozwiązanie pozwalające na wywołanie zaprogramowanej akcji poprzez wykonanie połączenia telefonicznego na wskazany numer telefonu. Dzięki powyższemu otwieranie bramy dostępne jest również dla tych użytkowników, którzy nie korzystają z aplikacji mobilnej.
Listą uprawnionych do sterowania bramom numerów telefonów, a także użytkowników aplikacji mobilnej zarządza w wygodny sposób administrator wspólnoty.
Rodzina sterowników bram Zamel Supla
W inwestycji Panorama w Tychach zastosowanie znalazły sterowniki Zamel SBW-02. Urządzenia te oprócz połączenia z napędem bramy do swojej pracy wymagają jedynie dostępu do sieci Wi-Fi. Do montażu w obszarach ze słabszym lub niestabilnym zasięgiem przewidziano wariant z możliwością zastosowania anteny zewnętrznej.
Poznaj rodzinę produktów do sterowania bezprzewodowego bramami:
Zdalne sterowanie roletami zewnętrznymi
Zalety systemów smart home w budownictwie wielorodzinnym są dostępne nie tylko w kontekście części wspólnych. Korzystając z możliwości udoskonalenia mieszkania pokazowego wyposażonego w rolety zewnętrzne wdrożyliśmy sterowniki rolet Zamel mSRW-01 montowane w puszkach za klawiszami.
Miniaturowych rozmiarów urządzenia Zamel mSRW-01 pozwoliły na bezprzewodową kontrolę zainstalowanych w mieszkaniu rolet zewnętrznych. Od teraz zasłonięcie okien nie wymaga już obsługi poszczególnych klawiszy ponieważ sterowane rolety można łączyć w grupy i zamykać je lub otwierać wszystkie w jednym czasie. Dodatkowo w razie chęci skorzystania z klasycznych przycisków ściennych wystarczy już tylko raz nacisnąć w celu wykonania pożądanej akcji, a sterownik czynność tę dokończy już za nas.
Łatwość montażu i automatyzacja codziennej pracy
Istotną cechą sterowników roletowych Zamel mSRW-01 jest automatyczna kalibracja. To spore ułatwienie, które wyraźnie skraca montaż i pierwszą konfigurację. Sterownik sam ustala skrajne położenia rolety uwalniając montażystę od żmudnej i czasochłonnej procedury.
Podłączone i skonfigurowane sterowniki nie tylko usprawniają codzienną obsługę rolet. Urządzenia mSRW-01 pozwalają również na tworzenie automatycznych harmonogramów, dzięki którym otwarcie zamknięcie następewać będzie o określonej godzinie lub porze dnia (np. o świecie lub o zmierzchu).
Sterownik rolet smart home Wi-Fi Zamel Supla mSRW-01
Sterownik rolet mSRW-01 to nowa generacja urządzeń stworzonych do szybkiego montażu i wygodnego zarządzania roletami. mSRW-01 cechuje kompaktowych rozmiarów obudowa, dzięki której montaż w puszkach czy obudowach sterowanych urządzeń jest łatwiejszy, a za sprawą nowego modułu auto-kalibracji również wyraźnie szybszy. Innym udogodnieniem czyniącym montaż mSRW-01 jeszcze łatwiejszym jest zastosowane dodatkowego złącza przewodu neutralnego. Sterownik roletowy zarządzany jest z poziomu środowiska Supla, w którym można tworzyć własne harmonogramy i na bieżąco kontrolować stopień otwarcia rolet. Współpracuje jednocześnie z łącznikami sterującymi monostabilnymi lub bistabilnymi.
Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem nastrojowym LED
Znakomitym uzupełnieniem wnętrza nowoczesnego mieszkania jest oświetlenie nastrojowe realizowane z wykorzystaniem energooszczędnych źródeł światła LED. We wnętrzu mieszkania pokazowego zastosowano jednokolorowe taśmy oświetleniowe, do sterowania którymi wykorzystaliśmy urządzenia Zamel mSLW-02.
Nasze sterowniki przewidziano do montażu w puszce za ściennym klawiszem sterującym lub wewnątrz obudowy sterowanego urządzenia. Obydwie opcje są tym łatwiejsze w realizacji, że Zamel mSLW-01 cechuje niewielkich rozmiarów obudowa zewnętrzna o wymiarach 40 x 37,5 x 17 mm. Jeden sterownik mSLW-02 może sterować nawet czteroma taśmami oświetleniowymi.
Po zastosowaniu sterownika oświetlenia jego pracą można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej. Można za jej pomocą oświetlenie włączać i wyłączać, a także płynnie regulować jego natężenie. W przypadku połączenia mSLW-02 z kilkoma taśmami oświetleniowymi możliwe jest również grupowe sterowanie kilkoma punktami jednocześnie.
Sterowniki mSLW-02 pozwalają także na tworzenie harmonogramów pracy naszego oświetlenia, dzięki czemu możliwe automatyczne dostosowanie nastroju do rytmu dnia.
Sterowanie oświetleniem nastrojowym RGB
Rodzina sterowników oświetleniowych smart home Wi-Fi to także urządzenia do sterowania oświetleniem wielokolorowym. Obok zastosowanego w naszej realizacji sterownika mSLW-02 dostępny jest także mSLW-01 przewidziany do zarządzania źródłami światła RGBW.
Oznacza to, że jest on odpowiedni do zarządzania trójkolorowymi listwami z dodatkowym kanałem światła białego. Możliwość elastycznej aranżacji wnętrza uzupełniają dodatkowe, przydatne na codzień funkcje tj. możliwość tworzenia reakcji i harmonogramów czy obsługa głosowa z wykorzystaniem Google Home i Amazon Alexa.
Bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem z wykorzystaniem termostatu Wi-Fi
W mieszkaniu pokazowym zastosowaliśmy również sterowniki ogrzewania Zamel GKW-01. To nowoczesny regulator temperatury Wi-Fi przeznaczony do sterowania systemami grzewczymi, w tym ogrzewaniem podłogowym. Umożliwia ustawianie temperatury zarówno za pomocą dotykowych przycisków na obudowie, jak i zdalnie za pośrednictwem aplikacji Supla. Urządzenie wyposażone jest w matrycowy wyświetlacz LED, który automatycznie dostosowuje jasność w zależności od natężenia oświetlenia.
Prosty i bardzo estetyczny interfejs bezprzewodowego termoregulatora ma swoje rozwinięcie w aplikacji mobilnej Supla. Obok podstawowych funkcji takich jak ustawienie temperatury do dyspozycji użytkownika jest rozbudowany harmonogram automatyzujący codzienną pracę ogrzewania, a także Timer przydatny zawsze wtedy gdy okazjonalnie zrywamy z tygodniową rutyną.
Sterownik ogrzewania Zamel GKW-01 pozwala również na zdalny odczyt temperatury i wilgotności na ekranie aplikacji mobilnej.
Główne cechy Zamel GKW-01 to:
- Zasilanie: 230V AC, 50/60 Hz
- Wyjście przekaźnikowe beznapięciowe 16 A, co pozwala na sterowanie grzałkami elektrycznymi lub zaworami
- Wbudowany zegar umożliwiający realizację programu tygodniowego niezależnie od dostępności połączenia internetowego
- Obsługa zewnętrznych czujników, takich jak czujniki otwarcia okna, czujniki temperatury NTC, czy czytniki kart hotelowych
- Pomiar temperatury z dokładnością +/- 0,5°C
Czym jest Supla?